Nov 19
2022

Single.earth

Single.Earth on Eestist alguse saanud rohetehnoloogia ettevõte, mis asutati 2019. aastal. Ettevõtte asutajate Merit Valdsalu ja Andrus Aaslaidi eesmärgiks oli leida lahendus probleemile kus metsa ost ei oleks ainult puidu toormaterjaliks töötlemise eesmärgiga. 2019. aastal võitis Single.Earth Garage48 häkatoni.

2021. aastal kogus Single.Earth 7,9 miljonit dollarit, muutes selle siin üheks suurimaks varase faasi investeeringuks. Vooru juhtis Euroopa üks suurimaid riskiinvestorite hulka kuuluv EQT Venture Partners, kuhu kuulusid ka ettevõtte varasemad investorid, Icebreaker.vc ja Pipedrive'i asutajad Ragnar Sass ja Martin Henk.

Kiiresti kasvava Single.Earth meeskonna missioon on aidata säilitada olemasolevaid ökosüsteeme, muutes looduskaitse kasulikuks igas suuruses maaomanikele. Vahetu eesmärk on olemasolevate bioloogilise mitmekesisuse metsade kaitsealade suurendamine ülemaailmselt. Hind mida tavalises metsandussektoris saab on võrreldav Single.Earth MERIT tokeni kasutamisel.

Tehnoloogial on lisaks halbadele külgedele tasakaaluks pakkuda ka lahendusi looduse säästmiseks. Serveritest tekkiva süsiniku jalajälje on võimalik nullida sarnaste lahenduste abiga.


Log in into client area